Newsletter

Získávejte nejnovější informace a akční nabídky z našeho eshopu.

Partner


 

Stévie pro seniory

Každý den se setkáváme s lidmi pokročilého věku a většinou nemáme představu o tom s jakými zdravotními problémy tito lidé bojují. Nestaráme se, nezajímáme se. Není však nad osobní zkušenost.

Před pár lety jsem několik měsíců byl v těsném kontaktu s velmi starými lidmi a občas mi z toho bylo i dost smutno. Jednoho sobotního odpoledne jsem stál před tímto penzionem, když v tom vyšla starší dáma a pustila se se mnou do rozhovoru. Bylo krátkou dobu po obědě a první, co mi tehdy pověděla, bylo, že již dlouho neměla nic dobře oslazeného. Že z těch umělých sladidel jí bývá trochu špatně, avšak že trpí cukrovkou a musí tato sladidla používat. Jak nám mladým závidí, jak se nemusíme omezovat. V průběhu našeho společného rozhovoru jsem začal přemýšlet, co by se dalo změnit a v čem pomoci.

Účastnil jsem se i zásobování kuchyně a tak dobře vím, že pokud se těmto lidem měl koupit nějaký dezert či nějaké sušenky, dbalo se a dbá na to, aby nebyl příliš sladký nebo aby to byl přímo výrobek určený pro diabetiky. Většina těchto lidí trpí velmi silnou cukrovkou a nemohou si zcela vychutnávat běžnou sladkou stravu, jako například sladký neochuzený dezert, slazené čaje, kávu, různé oplatky ale i jiná běžná jídla sladké chuti. To vše ve znamení DIA. Za všechny poznatky a zkušenosti vděčím fantastické paní ředitelce a majitelce tohoto penzionu, která i jako ředitelka dokázala skvěle pečovat o každého, kdo v penzionu byl.Tehdy jsem začal přemýšlet o tom, jak těmto lidem nabídnout něco sladkého, přírodního a chemicky neupravovaného. V tomto případě mě motivoval jen ten rozhovor a donutil mě najít přírodní alternativu. V té době jsem znal stévii jen z doslechu a netušil, že tato skvělá rostlina tak hýbe trhem a je napadána konkurencí a blokována díky lobbingu. I přesto, že jsem tehdy neměl možnost tamějším seniorům pomoci, nevzdal jsem se a začal pečlivě tuto rostlinu studovat a zkoušet. Dnes vidím, že by seniorům velmi pomohla a to nejen ve slazení. Stévie má úžasnou vlastnost udržovat krevní tlak v normě, je antibakteriální a má zajímavé hojivé účinky.
Nechci zde psát mnoho podrobností, protože se stévii více věnuji v dalších sekcích našich stránek. Tímto krátkým příběhem chci jen říci, že i starší lidé odkázaní často jen na některé uměle vyráběné potraviny, mohou používat určitou skupinu přírodních látek, aniž by ohrozili své zdraví.

Zmínil jsem zde cukrovku, ale jak většina z Vás ví, správný název je Diabetes mellitus a to v základním rozdělení. Proto mi dovolte velmi krátké upřesnění.

  • Diabetes mellitus 1. typu
  • Diabetes mellitus 2. typu

Lidé s onemocněním diabetes mellitus 1. typu, jsou doživotně odkázáni na aplikaci inzulínu do těla. Tento hormon je nutný ke štěpení cukrů v těle. Stévie má vlastnost, že podporuje tvorbu inzulínu. Avšak i přesto, že diabetika nevyléčí, zdravě osladí. Stéviové glykosidy nemájí žádný vliv na hypoglykemii ani na hyperglykemii.

Pokud bych se měl zmínit onemocnění diabetes mellitus 2. typu, tak se jedná o trvalé onemocnění také. Jen s tím rozdílem, že tělo tohoto diabetika má dostatek či nadbytek inzulínu, avšak v jeho případě je tělo rezistentní. Jednoduše řečeno, tělo inzulín nepoužívá. Tento typ diabetesu se léčí hlavně antidiabetiky, která zvyšují citlivost na inzulín.


Články
Platba online

Kontakt

Vladimír Říha

Tel.: 724506557

stevis@email.cz

Kontaktní formulář: