Newsletter

Získávejte nejnovější informace a akční nabídky z našeho eshopu.

Partner


 

Neklíčivost semen

Vážení zákazníci,
s pěstitelskou sezónou se objevuje nemálo neúspěšných pěstitelů stévie, kteří se u nás dotazují, jak správně pěstovat stévii. Většina to svede na neklíčivost semen, neboť je to jednodušší cesta, než přiznat vlastní chybu. V případě, jsou-li semena od nás, tak je reklamují s tím, že dodrželi náš postup uvedený na stránkách. Aby se dalo, najít řešení, musí nám pěstitel po dotázání upřímně napsat jak postupoval.
Nyní vám uvedu reálné příklady některých pěstitelů, kteří se ozvali:

Dobrý den,
koupil jsem si u vás semena a za dva měsíce mi ani jedno nevyklíčilo. Jsou ta semena nová?

Stevis: Zde se nakonec ukázalo, že pán použil kompostovou zeminu, která bývá agresivní. Následně napsal že se, mu tam objevil i mech. Už to je celé špatně neboť zemina byla velmi kyselá.

Dobrý den,
zasela jsem semena, ale žádné nevzešlo. Semena byla, na jižním okně. Čekala jsem 3 měsíce a pak jsem to celé vyhodila.

Stevis: Stalo se to, že paní pravidelně zalévala, ale když byla v práci, pařilo na ně celý den slunce a naklíčená semena zaschla i když zemina byla vlhká a byl konec. Večer je pokropila, to bylo již ale pozdě. Naklíčení semen je často pouhým okem nepostřehnutelné. Semena je vhodné si zkontrolovat lupu.


Vítěz byla paní, která zaslala fotografii zapleveleného záhonu, a požadovala navrácení peněz s tím, že jsme ji zaslali plevel. Zákaznice pytlík s osivem vysypala na záhon a čekala. Toto byl také naprosto nevhodný způsob.
Reklamovaná semena jsou vždy vyseta a testována. Pokud semena nevzejdou, reklamaci uznáme a peníze vrátíme. Díky těmto zkušenostem jsme se rozhodli připsat několik dalších poznatků z pěstování stévie.

Podívejte se na dodatečně vepsané informace o pěstování.

Články
Platba online

Kontakt

Vladimír Říha

Tel.: 724506557

stevis@email.cz

Kontaktní formulář: