Newsletter

Získávejte nejnovější informace a akční nabídky z našeho eshopu.

Partner


 

Něco dobrého

Ledový čaj

Ledový mátový čaj je velmi snadnou záležitostí, která osvěží Vás či vaše blízké. Nic extrémě sladkého, pro dámy něco nekalorického, pro diabetika zcela bezpečného a pro letní osvěžení něco originálního. Jistě překvapíte vaše hosty,když jim řeknete, že vámi servírovaný nápoj je ze stévie.

Co potřebujete:

1 litr vody

2 až 3 polévkové lžíce sušených stéviových listů( může být i drť nebo i drcený prášek z listů)

2 sáčky mátového čaje

1/2 citrónu, čerstvou mátu a led

Do džbánu či misky nalíjte čistou vodu, nasypte 2 nebo 3 lžíce stéviových listů a vložte čajové sáčky s mátou. Celou směs přikrýjte a vložte na 8 maximálně 10 hodin do ledničky. Vymáčenou směs přefiltrujte a do čistého čaje vymačkejte půl citrónu. Ale nepřežeňte to. Jinak kyselost přetluče chuť. Trochu čaj promíchejte. Pokud ho nehodláte hned servírovat ponechte v ledničce. Mé doporučení je " nepřehánějte to s ingrediencemi ". I přesto, že fantazii se meze nekladou, nepřehánějte to ani s listy stévie.


Citrónové osvěžení

V letním období nás provázejí velká tepla a vody není nikdy dost. Zajímavým letním drinkem je citronáda s extraktem. Hodí se pro všechny příležitosti, dětem jistě bude také chutnat. K její výrobě není zapotřebí příliš věcí.


1 a ½ litru vody
Led
3 citróny
Zarovná kávová lžička stéviového extraktu
Snítku máty nebo stévie

Rozkrájejte 2 citróny na plátky a vhoďte do skleněného džbánu. Další 2 citróny rozkrojte a vymačkejte do sklenič-ky nebo šejkru (pozor na jádra), přidejte trošku vody a přimíchejte extrakt. Celé to pořádně promíchejte, aby se extrakt plně rozpustil. Koncentrát nalijte do džbánu s vodou. Zamíchejte a dovnitř nasypte jeden na plátky rozkrá-jený citrón a led. Lze ozdobit snítkou máty nebo stévie. Záleží na vás, jestli použijete perlivou nebo neperlivou vodu. Pro vyznavače alkoholu jsme zkusili přimíchat i vodku

Hrušková zmrzlina

7 hrušek
200ml smetany
Citronovou kůru
1 menší kávová lžička stéviového extraktu
1cl mléka

Oloupejte a vykrájejte si hrušky. Ty pak rozkrájejte na menší kousky, aby, jste je snadno rozmixovali např. tyčovým mixérem. Do rozmixovaných hrušek nastrouhejte trochu citrónové kůry. Přidejte extrakt a opět důkladně mixérem promíchejte. Je nutné důsledně promíchat kvůli extraktu. Následně nalijte smetanu a mléko a vše řádně zašlehejte. Připravenou směs nechte zamrazit. Po zamražení ji můžete několik hodin uchovávat i v chladničce. Při servírování jsme vyzkoušeli i polití vaječným nebo kávovým likérem. Vřele doporučujeme zkusit.


Články
Platba online

Kontakt

Vladimír Říha

Tel.: 724506557

stevis@email.cz

Kontaktní formulář: