Newsletter

Získávejte nejnovější informace a akční nabídky z našeho eshopu.

Partner


 

Naše články


Bezkonkurenční ceny za steviosid !!!!

V současnosti se na světovém i české trhu objevuje relativně široká nabídka stéviových produktů. Mohli bychom zmínit například extrahovaný stevisoid v prášku, ve formě tablet, tekuté formy čirého nebo zeleného extraktu. V tomto článku bychom se ale spíše chtěli zabývat tabletami a čistým práškovým extraktem.


Vzhledem k současné nabídce a poptávce byl proveden docela zajímavý průzkum, který ukázal na některé nedostatky v tomto odvětví. Na světovém trhu je mnoho firem nabízejících stéviové produkty vysoké kvality ale je mezi nimi také dost společností, které tyto produkty míchají s jinými sladidly. Zde bychom měli zmínit docela známý erythritol, který se prodává v bílé práškové formě a je určen jako objemové, neenergetické sladidlo.


Erythritol (E-968) byl schválen v roce 2006 Evropskou unií, ale je přístupný již od roku 1990. Po jeho testování bylo doporučeno, aby se míchal a kombinoval s jinými sladidly. To samozřejmě přineslo velké zlevnění některých sladkých výrobků v potravinářském průmyslu. Některá sladidla totiž vykazují nahořklou chuť a díky kombinacím např. s erythritolem získají pouze sladkou chuť a nahořknutí zmizí. Ovšem jako objemové sladidlo může relativně zlevnit i steviosid, který je jinak dosti drahý.
Pak si tedy položme několik otázek. „ Jsou opravdu nejlevnější extrakty nejlepší? Chcete čisté produkty bez příměsí sladidel?


Vzhledem k tomu, že výrobci jsou povinni ze zákona, uvádět složení svých výrobků, tak i stéviové produkty musejí mít jasně vyznačený obsah. Po přečtení obsahu na balení nebo na stránkách výrobců, se dozvíte že právě tablety, které jste koupili, jsou z 30% či více procent ze syntetického sladidla. Pokud rádi reflektujete na nabídky typu „ BEZKONKURENČNÍ CENY, JEN U NÁS NAKOUPÍTE NEJLEVNĚJI“ atd. zamyslete se nad tím, zda chcete opravdu kvalitní výrobek nebo jen směs sladidel. Moc dobře ale víme, že cena čistého steviosidu či rebaudiosidu A je u přímých dodavatelů stále vysoká a cena za určité množství v prodeji oproti výrobě nižší, pak je někde něco jinak. Výroba je totiž stále nákladná. Nechceme zde poškozovat některé prodejce těchto produktů.

Úkolem tohoto článku není kritika či odrazení od používání produktů s příměsí erythritolu. Chceme jen poukázat na používané metody.


Stéviový extrakt v práškové formě

Články
Platba online

Kontakt

Vladimír Říha

Tel.: 724506557

stevis@email.cz

Kontaktní formulář: