Newsletter

Získávejte nejnovější informace a akční nabídky z našeho eshopu.

Partner


 

Celé listy vs drcené listy

Chtěl bych vám zde vysvětlit několik málo rozdílů mezi celými a drcenými listy. Jejich výhody i nevýhody. Na začátku mého bádání a zájmu o tuto rostlinu, jsem si chtěl z USA objednat nějaké množství sušených listů,natož mi bylo vysvětleno několik faktů, které zásadně ovlivnily mé mínění o sušených listech. Jelikož je našim zájmem vám nabízet kvalitní zboží, považuji za nutné vás seznámit i s tímto tématem.
Stéviové listy jsou dováženy do ČR z velké vzdálenosti a jak jistě každý víte, i rostliny, sušené zboží, polotovary mohou při určitých podmínkách podléhat zkáze. Pěstitel a vývozce u kterého jsem je objednával mi sdělil toto:
Ano dodáváme velké množství celých listů. Ovšem vaše země je příliš daleko a při velké manipulaci se listy drtí pod tíhou ostatních zásilek. Takže jakmile listy dojdou k vám, je ztráta k poměru objednávky 3% až 8%. Dalším problémem při dodávání celých listů je, že do zásilky může pronikat více vlhkého vzduchu. Podmínky pro balení těchto listů jsou, že vlhkost vzduchu může být maximálně od 10% do 14%. Jinak to podněcuje plísně a kažení listů. Dále bylo dokázáno i v naších jihoamerických podmínkách, že celé listy mají menší životnost a větší náchylnost než drcené. Po čase začínají žloutnout v každém skladu. Laboratorní výzkumy ukázaly, že při odebírání vzorků z různých zásob se u drcených listů vyskytlo minimum poškození v závislosti na délce uskladnění a celé listy za několik málo týdnů začali vykazovat mnohem větší poškození.

Články
Platba online

Kontakt

Vladimír Říha

Tel.: 724506557

stevis@email.cz

Kontaktní formulář: